Parkiet: Apetyt na Ryfamę


- Dwaj najwięksi gracze na polskim rynku produkcji maszyn górniczych, Kopex i Famur, mogą być zainteresowani Rybnicką Fabryką Maszyn Ryfama - dowiedział się "Parkiet"

– Komisja Trójstronna zapisała piękną kartę w historii przemian ustrojowych w Polsce. Jej działalność to 15 lat zorganizowanej i bardzo owocnej współpracy partnerów społecznych i rządu – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas obchodów 15-lecia Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Uroczystość odbyła się 27 maja br. w Warszawie. 7 września 2009 r. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM we współpracy z PKO BP zorganizował warsztaty informacyjne dla banków zainteresowanych udziałem w konsorcjum finansującym budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.
Kryzys spowodował, że znacznie więcej firm ubiega się w ZUS o ulgi w opłacaniu składek. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Zakład udziela ich jednak niechętnie. Komentując udzielenie Izbie Rozliczeniowej Giełd Towarowych (IRGiT) przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji na prowadzenie izby rozliczeniowej i izby rozrachunkowej prezes TGE Grzegorz Onichimowski zauważył, że po raz pierwszy na rynku energii powstała wyspecjalizowana instytucja, której zadaniem będzie rozliczanie kontaktów giełdowych i kontraktów dwustronnych oraz być może rynku bilansującego. – Energia jest fundamentem światowej gospodarki, zwłaszcza w XXI wieku. Dlatego cieszę się, że tak wiele polskich firm działa na rzecz rozwoju sektora energetycznego i energeooszczędnych technologii – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld gratulując laureatom nagrody „Nowy Impuls”. Uroczystość odbyła się 2 czerwca br. w Warszawie.

Na stronach ministerstwa finansów zamieszczono dokument pt. "Zadania urzędów kontroli skarbowej na 2010 r." opracowany przez Departament Kontroli Skarbowej.

Białostocka spółka Operator Pocztowy PAF złożyła w poniedziałek do sądu rejonowego w Białymstoku wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowało PAP biuro prasowe tego sądu. Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Nadal nie wiadomo, które inwestycje w budowę mocy wytwórczych będą uznane za rozpoczęte przed końcem 2008 roku, a co za tym idzie nie sposób określić, które z nich otrzymają darmowe uprawnienia do emisji CO2 warunkujące opłacalność inwestycji – czytamy „Rzeczpospolitej”. Platforma Mediowa Point Group, właściciel m.in. miesięcznika Machina, kupiła 80 proc. udziałów w Agencji Wydawniczo Reklamowej Wprost. Zapłaciła 8,1 mln zł W zestawieniu najpopularniejszych płyt w USA wciąż króluje Susan Boyle z debiutanckim albumem "I Dreamed A Dream".\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, który kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie nieopodal Gotlandii, zamierza stworzyć tam centrum sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Brazylia zbuduje na rzece Madera w San Antonio tamę za 7,7 mld dolarów. Blisko 142 mln zł otrzyma Polska Organizacja Turystyczna (POT) na dofinansowanie projektu „Promujmy Polskę Razem”. Będzie on realizowany w ramach działania 6.3 „Promocja turystycznych walorów Polski” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Umowę z beneficjentem podpisał wiceminister gospodarki Rafał Baniak 12 sierpnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Konferencja uzgodnieniowa o założeniach projektu ws emerytur kapitałowych


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Reinhard Mitschek: Gaz popłynie Nabucco w 2014 roku


Dyrektor zarządzający Nabucco Reinhard Mitschek dziś ponownie potwierdził, że gazociąg zostanie uruchomiony w 2014 roku.

Indeks BUX na zamknięciu spadł o 0,48 proc.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Bed linen - Indie - zmiana rozporządzenia nakładającego ostateczne cła wyrównawcze


30 grudnia 2008 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Nr 1353/2008 z dnia 18 grudnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie Rady Nr 74/2004 nakładające ostateczne cła wyrównawcze na przywóz do UE bielizny pościelowej z Pakistanu.

PGNiG chce zarabiać na międzynarodowym handlu gazem


Spółka ma nadzieje na wydobywanie gazu ze złoża w Libii, na którym ma koncesję poszukiwawczą. Rozważa też wejście na złoża w Tunezji.

BenQ MK2442: monitor i TV w jednym


BenQ poinformował, o wprowadzeniu na polski rynek nowego modelu - monitora i odbiornika TV w jednym urządzeniu - BenQ MK2442.

GPW pod wpływem zagranicy. Balcerowicz szefem NBP? To nie będzie zaskoczenie


Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1.

RN Grupy Kęty zaakceptowała wypłatę 4 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 r.


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Pawlak spotka się 19 marca z komisarzem ds. energii


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak spotka się 19 marca w Warszawie z unijnym komisarzem ds. energii Guenterem Oettingerem - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe resortu gospodarki. Rozmowy będą dotyczyć polityki energetycznej.

DAX na zamknięciu sesji spadł o 0,40 proc.


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,40 proc., do 5.805,68 pkt. (PAP)

Kernel Holding miał 131,98 mln USD zysku netto w 2008/09 r., wzrost o 60,6% r/r


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.

2,7 tys. km dróg wyremontowanych w ramach rządowego programu


2,7 tysiąca kilometrów dróg powiatowych i gminnych zostało przebudowanych i wyremontowanych w pierwszym roku funkcjonowania Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Łączne wydatki na ten cel przekroczyły 2 mld zł.

GUS: Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 10.9 proc.


We wrześniu 2009 roku stopa bezrobocia wzrosła do 10,9 procent z 10,8 procent w sierpniu, poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Analitycy oczekiwali stopy bezrobocia na poziomie 11,0 procent. We wrześniu bez pracy pozostawało 1,72 miliona osób.

Podlaskie. 5 mln zł na wsparcie firm w konkursie "Kapitał na rozwój"


5 mln zł przeznaczył Podlaski Fundusz Kapitałowy na wsparcie firm w ramach drugiej edycji konkursu "Kapitał na rozwój" - poinformowała PAP Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Nabór wniosków ruszy 15 marca i potrwa do 19 kwietnia 2010 roku.

Beniamin z Praszki wygrał Konkurs Pisania Listów


Czy wiesz, że... List Beniamina Sosnowskiego, ucznia Publicznego Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II, z Praszki wygrał polski etap 39. edycji Międzynarodowego Konkursu Pisania Listów. W ...

KE: Polska liderem wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej


W tym roku wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 2,7 proc. - wynika z przedstawionych w środę prognoz Komisji Europejskiej. Oznacza to, że obok Słowacji wzrost PKB Polski będzie w tym roku największy w całej Unii Europejskiej.

Rząd zajmie się nowelą ustawy Prawo Atomowe


Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu zajmie się projektem założeń do nowelizacji ustawy Prawo atomowe.

Gaj: nowo budowane budynki będą wyposażane w światłowody


Nowo budowane budynki będą musiały mieć okablowanie światłowodowe, a firmy telekomunikacyjne będą miały dostęp do studzienek kanalizacyjnych i infrastruktury energetycznej - to niektóre z założeń projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, o którym poinformowała PAP wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Załatwianie spraw


...

Chińczycy, Rosjanie, Azerowie chętni na akcje Lotosu


Korporacje Socar, China National Petroleum Corporation i Łukoil rozważają zakup akcji Grupy Lotos. .

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.