Leszkiewicz: MSP prowadzi 500 projektów prywatyzacyjnych


Po wyraźnym osłabieniu w poniedziałek, złoty dziś próbuje odrabiać straty. O godzinie 11:15 kurs USD/PLN testował poziom 2,8182 zł, a EUR/PLN 4,1962 zł. W obu przypadkach oznacza to spadek o 0,5 gr.

\"\"

czytaj dalej

Funkcjonariusze Izby Celnej w Szczecinie wspólnie z policjantami z CBŚ zatrzymali transport 1 mln 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Przy okazji zabezpieczyli frachtowiec na którym ... - Jeśli Islandia nie chce być częścią światowego systemu finansowego, to znaczy, że nie może oczekiwać, że świat będzie pożyczał jej pieniądze - oświadczył na antenie BBC Paul Myners z brytyjskiego ministerstwa finansów. Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating Islandii do poziomu śmieciowego- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY] 2 października 2009 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi do UE desek do prasowania pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, ograniczonego do jednego chińskiego producenta eksportującego, Since Hardware (Guangzhou) Co. Ltd. Do 2013 roku minimalna cena półlitrowej butelki wódki ma wzrosnąć do 200 rubli (ok. 22 zł) - ogłosił w środę wiceminister finansów Rosji. Poprzez podwyżkę rząd chce ograniczyć spożycie i zwiększyć dochody do budżetu

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych będą mogły być chronione tak samo jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, którego drugie czytanie odbyło się w środę w Sejmie.

Mimo zmniejszenia w ubiegłym roku wydobycia węgla o ok. 6 mln ton, tylko nieznacznie zmalała ilość wydzielającego się w kopalniach metanu. Z pokładów metanowych pochodzą cztery na pięć ton wydobytego węgla. Na każdą z nich przypada średnio o połowę metanu więcej niż przed 10 laty - wynika z danych nadzoru górniczego. Produkcja energii elektrycznej spadła w całym 2009 roku o 3,3% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, zaś w samym grudniu wzrosła o 1,8% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) we wtorek.

Harmonogram działań dla energetyki jądrowej przewiduje powstanie dwóch spółek przygotowujących projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce. Spółki te będą bazowały na dwóch różnych, wiodących technologiach światowych - powiedział PAP wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Od soboty British Airways odwołały setki lotów z powodu strajku personelu pokładowego. Przewoźnik traci przez to miliony funtów i wiarygodność. Ale to nie koniec złych wiadomości dla pasażerów. Do strajków szykują się związkowcy, m.in. Lufthansy i Air France. Negocjacje z Eureko prowadzone latami przez resort skarbu zakończyło się powodzeniem - podał portal Bankier.pl. Porozumienie i ugoda nie byłyby prawdopodobnie możliwe, gdyby nie kłopoty finansowe Eureko związane z kryzysem finansowym. Polska zawarła kompromis i kupiła sobie pieniędzmi PZU ugodę.Spółka Polskie LNG otrzymała certyfikat ISO, który potwierdza, że budowa gazoportu w Świnoujściu jest prowadzona według najwyższych standardów - poinformowała w piątek firma. To pierwsza firma z takim certyfikatem w Europie Środkowej - podano. Spokojnie, ale na "podwójnym" gazie Ostatni dzień ubiegłego roku i pierwszy dzień Nowego upłynęły bardzo spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych z zabawami „pod chmurką”. ... Deficyt energii elektrycznej na północy kraju zachęca kolejnych inwestorów do budowy nowych bloków. Jednym z nich jest Kulczyk Holding - pisze "Parkiet".

RWE Polska kupi energię od EC Będzin


Elektrociepłownia Będzin sprzeda energię elektryczną RWE Polska. Dziś obie spółki podpisały umowę w tej sprawie.

MSP może zwiększyć pulę akcji dla inwestorów indywidualnych w IPO Taurona


Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.

"Rz": W Polsce tylko co 4 niepełnosprawny podejmuje pracę


W Polsce tylko co czwarty niepełnosprawny podejmuje pracę. Takie są wyniki największych do tej pory polskich badań dotyczących niepełnosprawnych na rynku pracy, do których dotarła "Rzeczpospolita"

Rząd może przyjąć w środę Program Konwergencji


Rząd może w środę w trybie obiegowym przyjąć aktualizację Programu Konwergencji - poinformował podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Program wymaga, by kraje członkowskie UE, w tym Polska do 2012 roku, a najpóźniej do 2013 obniżyły deficyt budżetowy do poziomu 3 proc. PKB.

Rostowski: wycofanie się RWE z prywatyzacji Enei - bez znaczenia


Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że wycofanie się niemieckiego koncernu RWE z prywatyzacji Enei nie ma znaczenia dla rozpisanego na dwa lata rządowego planu prywatyzacji.

Jak się poruszać dziś w Warszawie


Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami żałobnymi Kilka tysięcy policjantów komendy stołecznej Policji czuwać będzie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości żałobnych Pary Prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy ...

"Rz" Wycieczki do Polski na tańsze leczenie


Prywatne kliniki liczą na setki tysięcy zagranicznych pacjentów - pisze "Rzeczpospolita". Może być ich w tym roku ponad 330 tysięcy.

Rola informatyki w zarządzaniu kryzysowym


– Wymiana wiedzy pomiędzy naukowcami a praktykami jest dobrą drogą do profesjonalizacji własnych działań. Jest to szczególnie ważne w obliczu awarii energetycznych – powiedział wiceminister Dariusz Bogdan podczas konferencji „Systemy teleinformatyczne dla zarządzania sytuacjami kryzysowymi w sektorze energetyczno-paliwowym", która odbyła się 12 lutego br.

Wygrać z globalnym ociepleniem


Najbardziej efektywne kierunki działań na rzecz ograniczenia emisji CO2 oraz korzyści płynące z walki z globalnym ociepleniem były głównym tematem debaty zorganizowanej 13 listopada br. przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz eksperci branży energetycznej dyskutowali m.in. o konsekwencjach wdrożenia pakietu energetyczno-klimatycznego dla rozwoju gospodarczego Polski.

Analizy lokalizacyjne elektrowni jądrowych


Ministerstwo Gospodarki przeanalizuje 28 propozycji lokalizacji elektrowni jądrowych. Zgodnie z zapisami Ramowego harmonogramu działań dla energetyki jądrowej, zespół ds. oceny propozycji lokalizacyjnych wybierze spośród nich 3-5 wstępnych kandydatur.

Gazprom grozi Białorusi obcięciem dostaw gazu o 85 proc.


Rosyjski koncern Gazprom zagroził w czwartek Białorusi ograniczeniem od poniedziałku o 85 proc. dostaw gazu , o ile Mińsk nie zapłaci długu w wys. 192 mln dolarów.

Wsparcie dla sektora BPO


- Polska jest jednym z najważniejszych europejskich centrów usług w sektorze BPO. Dzięki Związkowi, zrzeszającemu firmy Business Process Offshoring (BPO), rząd ma partnera, z którym może szukać przestrzeni dla ich rozwoju w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji inaugurującej działalność Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) 20 listopada br. w Warszawie.

Trojanowska: w 2011/2012 może powstać agencja energetyki jądrowej


W 2011/2012 roku może powstać agencja energetyki jądrowej, która zajmie się m.in. badaniami, kształceniem kadr i prowadzeniem kampanii informacyjnej - powiedziała PAP pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej, wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska.

Merkel obiecuje pomoc Grecji i straszy rozpadem strefy euro


- Jeśli upadnie euro, upadnie Europa - przestrzegała wczoraj w Bundestagu kanclerz Angela Merkel

MSP: jest zainteresowanie inwestorów prywatyzacją Polic i Puław


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że kupnem Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police są zainteresowani europejscy inwestorzy, ale także firmy spoza naszego kontynentu.

Czy baza marsjańska powstanie w naszym województwie?


Toruń ma coraz mniejsze szanse na to, by w tym mieście powstała marsjańska. Zainteresowane inwestycją jest także województwo świętokrzyskie i... Bydgoszcz. Kielczanie zaproponowali najbardziej konkurencyjną ofertę. Atutem ...

Te psy są postrachem przemytników i dilerów


Mały foksterierek Bobo wyczuł narkotyki, które w torcie oblanym czekoladą imitowały rodzynki. Suczka Bendżi znalazła za szafą wagę do prochów i pieniądze z ich sprzedaży. Handlarza ...

Świętokrzyskie. Komisja Dialogu zajmuje się sprawą Collar Textil


Problemem pracowników zakładu odzieżowego Collar Textil z Opatowa (Świętokrzyskie), którzy nie otrzymują wypłat, zajmuje się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego, która zebrała się we wtorek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

EBC o projekcie nowelizacji ustawy o NBP


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Domar upada, ceny spadają, towar znika z półek


Domar walczy o przetrwanie. Firma wyprzedaje towar za pół ceny i zamyka sklepy. - Musimy obniżać koszty utrzymania - przyznaje Jarosław Frelichowski, kierownik działu marketingu w firmie Domar

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.