Certyfikat księgowy a praca w biurze bez licencji


Jak uzyskać certyfikat księgowy, gdy spełniam wszystkie ustawowe warunki do jego otrzymania. Wysłałam podanie o otrzymanie certyfikatu i MF poprosiło mnie o numer licencji biura rachunkowego, w którym odbyłam 5-cio letnią praktykę samodzielnej księgowej. Niestety nie znam tego numeru licencji, a były pracodawca nie zamierza go ujawnić. Mało tego MF stwierdziło, że w ich bazie danych nie widnieje wydany kiedyś certyfikat dla tego konkretnego właściciela biura rachunkowego! Ministerstwo odpowiada mi, że nie otrzymam certyfikatu. W jaki sposób się odwoływać?



Nowy pomysł Korei Płd. na walkę z uzależnieniem młodocianych od gier. W nocy operatorzy będą musieli je blokować osobom, które nie ukończyły 18 lat. A za dnia - spowalniać łącze

Wyjaśnienia ULC W środę, 19 maja br. w Państwa portalu internetowym ukazał się artykuł „Turecki właściciel Troy Airport”. Z treści w/w artykułu wynika w szczególności, iż: nowym ...

Cena jakiej oczekuje MSP za 67-procentowy pakiet akcji Enei jest znacznie wyższa od tej jaką gotowy jest zapłacić RWE - informuje "Rzeczpospolita". Obędzie się jednak bez zwolnień - na miejsce pracowników odchodzących z pracy w koncernie do 2012 r. Peugeot-Citroën nie będzie przyjmować nowych osób.

PSE Operator wydał warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla farm wiatrowych o łącznej mocy 13,7 GW, podczas gdy dotychczas powstały farmy wiatrowe o mocy zaledwie 725 MW – donosi „Rzeczpospolita”. Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu bony 52-tygodniowe za 952,0 mln zł przy popycie 2.862,50 mln zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie. # prawidłowa nazwa firmy brzmi Collar Textil #Ostatni kwartał okazał się słabszy, niż oczekiwali analitycy domów maklerskich. Zaważyły rezerwy na złe kredyty - profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy! Prokuratura, w ramach śledztwa z doniesienia byłej żony posła PO Janusza Palikota, szuka w czterech krajach informacji o spółkach, które mają być z nim powiązane - ujawnia "Rzeczpospolita".

Moody's może podnieść ratingi Banku BPH


IRG SGH odnotował w IV kwartale dalszą poprawę koniunktury w budownictwie - wynika z badań Instytutu.

PKB Włoch zmniejszyło się w 2009 r. o 5 proc.


\\\"\\\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \\\"nartki\\\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver.

Biuletyn Nr 5 (507) 1 - 7 lutego 2010 r.


Lider Cleveland Cavaliers LeBron James został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za kopnięcie butelki podczas zwycięskiego meczu z Minnesota Timberwolves (109:95) w lidze koszykówki NBA. Do zdarzenia doszło pod koniec pierwszej kwarty meczu.

Samorząd Małopolski nie złoży oferty na stado w Klikowej


Zarząd województwa małopolskiego nie złoży oferty w kończącym się w poniedziałek przetargu na dzierżawę Stada Ogierów w Klikowej. Władze regionu uznały, że warunki stawiane przez właściciela obiektu - Agencję Nieruchomości Rolnych - są "skrajnie niekorzystne".

Niezłe wyniki PGE dzięki podwyżkom cen prądu


Mimo spadku popytu na energię elektryczną Polska Grupa Energetyczna odnotowała wzrost przychodów. To głównie zasługa ogromnych podwyżek cen prądu dla firm na początku roku.

Kanada będzie reformować swój system emerytalny


Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek.

Ropa naftowa drożeje; raporty wskazują na spadek jej zapasów


Ropa naftowa drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku w reakcji na raporty wskazujące na spadek jej amerykańskich zapasów - podają maklerzy.

Pisz za pieniądze z EU przebudowuje centralny plac


Ponad 7,2 mln zł będzie kosztować przebudowa centralnego placu mazurskiego miasteczka Pisz. Koncepcja przebudowy współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej nawiązuje do przedwojennego wyglądu tego miejsca.

Tylko 72 z 4000 byłych stoczniowców ma pracę


Większość nawet nie szuka nowego zajęcia. Łudzą się, że ich zakład w końcu jednak ruszy

Analityk: BP został miesiąc do ogłoszenia niewypłacalności


- Mają jeszcze około miesiąca, zanim skorzystają z rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego. Skończą im się pieniądze na wszystkie te zasądzone odszkodowania, oczyszczanie morza i inne wydatki - powiedział Matt Simmons, ekspert branży paliwowej.

GUS: ceny produkcji w marcu spadły rdr o 2,4 proc.


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" 1 grudnia 2009 roku zmieniła się Europa. Po kilkuletniej walce europejskich polityków i pokonaniu wielu przeszkód, wszedł w życie Traktat Lizboński, który ma usprawnić funkcjonowanie Unii Europejskiej oraz podnieść jej rangę na arenie międzynarodowej. Czym jest, co postanawia i dlaczego wzbudza tak wielkie emocje\\\\\\\\\\\\\\\?

Jednostkowy backlog Comp na 2010 r. ma wartość 90 mln zł


Nawet dzieci w szkole wiedzą, że o kursach walut decydują siły rynkowe. Wartość waluty związana jest z koniunkturą gospodarczą w danym kraju, jego bilansem płatniczym oraz stanem finansów publicznych. Gdy inwestorzy tracą wiarę w pomyślność gospodarczą jakiegoś kraju, biorą nogi za pas, a waluta leci na łeb na szyję. Pojedynczy ludzie, żeby nie wiem jakimi środkami dysponowali, nie są wstanie wpłynąć na kurs np. euro. Ale czy na pewno\\\\\\\?

CELINA w niepełnym zakresie


Komunikat Ministerstwo Finansów Jak poinformował resort finansów - ze względu na przedłużający się proces odbudowy centralnej bazy danych systemu CELINA konieczne jest wyłączenie serwisów CELINA – ...

Monnari Trade ma nowego prezesa


Czeska spółka informatyczna AVG, czwarty na świecie producent oprogramowania antywirusowego, chce zadebiutować na dwóch giełdach, w tym GPW, w II poł. 2010 r. z ofertą istniejących i nowych akcji wartą co najmniej 1 mld zł, podały dzienniki \"Rzeczpospolita\" i \"Parkiet\", powołując się na głównego akcjonariusza spółki, Enterprise Investors (34%).

Areszt dla sprawcy potrącenia w Żyrardowie


Z notatnika aspiranta Dzisiaj 30-letni kierowca ciężarówki (mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego), który w miniony wtorek na przejściu dla pieszych w Żyrardowie potrącił dwie kobiety – matkę (44 lata) ...

30 euro łapówki, za zgodę na przemyt 4 motocykli


Tyle zaproponował 27-letni Białorusin celnikowi za potwierdzenie nieprawdy, kiedy ten kontrolowal przewożone przez niego motocykle. Do zdarzenia doszło w piątek (19.03.) na granicznym przejściu drogowym w Terespolu. ...

Rejestracja w ramach REACH do 1 grudnia br.


- Producenci i importerzy substancji chemicznych powinni zarejestrować je do 1 grudnia br. w ramach REACH. Można tego dokonać drogą elektroniczną w Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej nt. rozporządzenia REACH, która odbyła się 12 listopada br.

Bezprzewodowy zestaw dla magazyniera


Dzisiaj już nikogo nie dziwi np. operator wózka widłowego, bądź inny pracownik magazynu ze słuchawką w uchu. Niektórym może się wydawać, że oddaje się on swojej ...

Jak Amerykanie oszczędzają energię


„Gazeta Wyborcza” opisuje doświadczenia amerykańskiej firmy energetycznej Pacific Gas & Electric Co. w zachęcaniu swoich klientów do oszczędzania energii elektrycznej.

Unibep miał 17,80 mln zł zysku netto w 2009 r., spadek o 37,1% r/r


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.