Grad: 5,8 mld zł przychodów z prywatyzacji do końca kwietnia




Dla kogo jest ustawa? Będą z niej mogli korzystać np. niezadowoleni klienci czy pracownicy. Pozew będzie mogło złożyć co najmniej dziesięć osób, które żądają jednego rodzaju odszkodowania. Z notatnika aspiranta Blisko dwa lata policjanci z Rybnika rozpracowywali szajkę złodziei działającą na terenie całego Śląska. Łupem przestępców padał ciężki sprzęt kradziony na dużych budowach, m.in. ... Plaza Centers, która chce zbudować na łódzkich Chojnach centrum handlowo-rozrywkowe, zaprezentowała wizualizację obiektu. Zamierza wykorzystać w nim zabytkowe elementy starej fabrykiJuż blisko 2 mln brytyjskich dzieci żyje w rodzinach, w których nikt z dorosłych nie pracuje - poinformował Ofiice for National Statistics, odpowiednik polskiego GUS Ponad 50 mln zł straciły władze Polskiego Cukru podczas restrukturyzacji. Jak ustaliła NIK, w spółce panował bałagan i niegospodarność - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Największa platforma cyfrowa opublikowała wyniki finansowe za 2009 r. Jej rentowność spadła, ale liczba abonentów i przychody rosły w dwucyfrowym tempie.

Połączenia do 120 miast, ponad 26 mln przewożonych pasażerów rocznie a także oficjalne przewozy Manchester United – to dane, którymi może poszczycić się turecki przewoźnik, Turkish ...



O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów. Znaleźć wspólny język tam, gdzie jest to trudne - to właśnie zdaniem Donalda Tuska udało się osiągnąć w rozmowach z premierem Rosji podczas uroczystości w Katyniu. Szef naszego rządu na wspólnej z Putinem konferencji po spotkaniu z przewodniczącymi Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych podkreślał też, że 7 kwietnia 2009 roku jest "dniem przełomu" w sprawie zbrodni katyńskiej. Seminaria są skierowane do podmiotów objętych procesem wdrażania uregulowań prawnych dotyczących promocji efektywności energetycznej w Polsce.W ciągu najbliższego roku PKP Cargo S.A. przewiezie ponad 400 tys. ton towarów dla firmy ZAK S.A. z Kędzierzyna, w tym 220 tys. ton węgla. To ... Prawa do akcji dystrybutora maszyn i urządzeń chłodniczych Berling SA zadebiutowały w czwartek na warszawskiej giełdzie po 7,71 zł, czyli o 10 proc. powyżej ceny emisyjnej na poziomie 7 zł Podjęta we wtorek zmiana uchwały w sprawie rezerwy NBP na pokrycie ryzyka zmian kursu złotego do walut obcych doprecyzowuje zasady tworzenia i rozwiązywania tej rezerwy i może dotyczyć sprawozdania finansowego za ub.r. - napisała RPP w uzasadnieniu do uchwały.

MSP chce sprywatyzować 34 spólki rolno-spożywcze


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

Labirynt administracji wessał CO2 od aut


Polska nie wypełni obowiązku gromadzenia od stycznia dla Komisji Europejskiej danych o emisji CO2 z nowych aut, bo rząd nie uporał się z drobną nowelizacją przepisów.

Liczba zagranicznych turystów spadła o 11% do 9,1 mln w I-III kw. 2009 r.


Szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni uważa, że pomysł podwyższenia składki rentowej dla najbogatszych jest do rozważenia.

Clinton domaga się większego dostępu firm USA do chińskiego rynku


Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała w niedzielę o "sprawiedliwy udział" amerykańskich firm w chińskim rynku i o jasne zasady współpracy gospodarczej z Chinami.

Chiny pożyczą Łukaszence miliard dolarów


\"\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Cztery miasta północno-wschodniej Polski mogą liczyć na gazyfikację


Rozdzielnie gazu skroplonego powstaną w Piszu, Ełku, Olecku i Suwałkach - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Suwałkach (Podlaskie) członek zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Jan Anysz.

Reinhold miał 1,15 mln euro zysku netto w III kw. 2009 r., wobec straty przed rokiem


O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów.

Spready walutowe: Polakom nie chce się przechytrzyć banków


Tylko pojedynczy klienci spłacają kredyty walutowe w gotówce, z pominięciem bankowych spreadów - wynika z sondy przeprowadzonej przez Open Finance w ponad 20 największych bankach

MSP: debiut PZU na giełdzie 12 maja


Ministerstwo Skarbu Państwa podało, że PZU zadebiutuje na warszawskiej giełdzie 12 maja

Port Hamburg wieczorową porą w … Warszawie


A właściwie w Łazienkach Królewskich, które w swojej 200. letniej historii gościły już i koronowane głowy, przyjaciół króla "Stasia"  i czołowych przywódców wielu państw. Tym razem ...

Mniej kradzieży z pociągów PKP Cargo


Sokiści głowa do góry W 2009 roku liczba kradzieży przesyłek przewożonych przez PKP Cargo zmniejszyła się o ponad jedną czwartą. Podobnie, z tego tytułu zmalały straty spółki. ...

Juszczenko: kontraktu gazowego z Rosją wymagają zmiany


Utrzymanie obowiązujących od stycznia umów gazowych między Ukrainą a Rosją może doprowadzić do problemów z tranzytem gazu do państw Europy Zachodniej - ostrzegł prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w liście do prezydenta Rosji Wiktora Miedwiediewa.

Koniec superemerytur? RPO chce znieść przywileje


Rzecznik Praw Obywatelskich rozważa, czy nie odebrać przywilejów emerytalnym górnikom, policjantom i wojskowym

Sesja na GPW pod wpływem gwałtownego załamania nastrojów na rynkach


Szkoleniowiec piłkarzy Interu Mediolan Jose Mourinho nie jest pewny, czy pozostanie w tym klubie w kolejnym sezonie. Podczas wtorkowej konferencji prasowej oświadczył, że nie można na razie niczego przesądzać.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.092%




To nie my, zmodernizujemy lotnisko we Lwowie


4 listopada 2009 r. rozstrzygnięto przetarg na modernizację międzynarodowego portu lotniczego we Lwowie. Do udziału w przetargu zgłosiły się dwie firmy – amerykańska „IMTC-VTI L.L.C.” i ...

Ceramika Nowa Gala miała 4,98 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 30,9% r/r


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Dziś Dzień Poczty Polskiej


18 października jest obchodzony jako ogólnopolski dzień poczty polskiej. Dzisiaj swoje święto mają listonosze oraz wszyscy pracownicy, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. List wrzucony do czerwonej ...

Ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Wzory wniosków


Program szkolenia obejmuje: Wprowadzenie do WPF: o dlaczego WPF\\\? o rodzaje aplikacji o porównanie WPF do WinForms o Visual Studio oraz Expression Blend Wprowadzenie do XAML Omówienie środowiska projektowego dla WPF ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

najlepszym wyjściem i zabezpieczeniem płynności finansowej jest faktoring. Bez względu na to jaki wybierzemy faktoring - czy faktoring regresywny czy faktoring progresywny to zawsze będzie to wyjście lepsze niż kredyt bankowy. Od jakiegoś czasu obserwuje się znaczny wzrost usługi związanych z faktoringiem i należy oczekiwać, że popularność faktoringu będzie nadal rosła. Dlatego zapoznaj się już teraz z naszą ofertą faktoringową.